برترین ویدئوها

فیلم مستند شش قرن و شش سال

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (بدون رای)
Loading...

دانلود فیلم مستند شش قرن و شش سال

شش قرن و شش سال مستندی درباره اهمیت عشق

این فیلم مستندساخته مجتبی میرتهماسب نگاهی به بازسازی موسیقی رایج در شش قرن گذشته دارد و ساخت آن شش سال زمان برده است. این مستند که سال گذشته در گروه هنر و تجربه به اکران درآمد و با استقبال فراوان تماشاگران همراه بود تاکنون سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین صدا در جشن مستقل مستند شانزدهمین جشن خانه سینما تندیس بهترین پژوهش از هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت جایزه عمر خیام نخستین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی اهواز جایزه نتپک (شبکه ارتقای سینمای آسیا) بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌اللملی باستان‌شناسی TAK آمریکا و… را دریافت کرده است.

در خلاصه موضوع این مستند آمده است: گروهی موسیقی‌ دان تلاشی را آغاز می‌کنند تا تصنیف‌های منسوب به عبدالقادر مراغی برجسته‌ترین موسیقی‌دان نظریه‌پرداز نویسنده و شاعر ششصد سال پیش را به استناد کتاب‌ها و رسالات کهن و از لابه‌لای تاریخ و فرهنگ ایران بازیابی و بازخوانی کنند. این گروه پس از شش سال کنکاش و تلاش و تمرین موفق می‌شود آثاری که قرن‌ها پیش از ایران به ترکیه نقل مکان کرده بودند را برای اولین بار ضبط و منتشر کند. در این فیلم پا به پای این موسیقیدان‌ها شاهد کشف دوباره‌ی ملودی‌ها ریتم‌ها و فرم‌های فراموش ‌شده‌ی موسیقی ایران خواهیم بود. آثاری ناشنیده که ریشه‌های موسیقی ایرانی را تا شش قرن به عقب می‌برد و عمیق‌تر می‌کند.

در این پروژه محمدرضا درویشی همایون شجریان نگار بوبان ساناز نخجوانی علی صمدپور سیروس جمالی آرش شهریاری سیامک جهانگیری بهزاد میرزایی سامر حبیبی احسان ذبیحی‌فر و محمدرضا شجریان حضور دارند.

برچسب ها:

نظرات